O nas

Jak powstała szkoła? kilka słów od autora ..:)

Szkoła językowa Language Box powstała w 2014 roku jako studencka firma w ramach akademickich inkubatorów przedsiębiorczości. Już jako studentka wydziału filologicznego Uniwersytetu Gdańskiego czułam, że chcę związać moją przyszłość z nauczaniem języków obcych ponieważ daje mi to ogromną radość i satysfakcję.

Pierwsze kroki:

Nie wszyscy wiedzą, że pierwsze lekcje angielskiego i niemieckiego odbywały się w salach Domu Kultury na Gdańskiej Morenie. To właśnie w tej dzielnicy dorastałam i tam skierowałam pierwsze kroki szukając sali do prowadzenia kursów językowych. Tam też miałam przyjemność prowadzić kursy dla lokalnego Klubu seniora. Uśmiechy moich pierwszych kursantów do dziś wspominam z ogromnym sentymentem.

Już dyplomowaną panią magister lingwistyki odnalazło w internecie kilka firm, które chciały wykupić dla swoich pracowników kursy językowe z dojazdem do ich miejsca pracy. Tak właśnie zaczęła się era kursów firmowych i Business English. Zlecenia firmowe były niesamowitym wyzwaniem ponieważ każda branża życzyła sobie aby kurs był jak najbardziej praktyczny i użyteczny dla pracowników. Oznaczało to, że kurs językowy musiał być dokładnie sprofilowany pod konkretną pracę. Materiały, słownictwo i tematyka musiały odpowiadać konkretnym obszarom i rozwijać kompetencje pracowników właśnie w tych obszarach. 

Wtedy poczułam się trochę jak firma cateringowa, od której zamawia się różne dania z dostępnego menu a potem dostarcza je na miejsce zamówienia. 

Podobnie jak catering przygotowywałam produkt, który składał się z różnych materiałów, ćwiczeń o konkretnym poziomie trudności i o określonej tematyce oraz jechałam z nim do klienta. W tym momencie zdecydowałam, że firma będzie nazywać się Language Box ponieważ przypominało mi to nazwę na śniadaniówkę czyli Lunch Box. Zamiast przysmaków przyjeżdżała pani nauczycielka wraz ze spersonalizowanym kursem.

 

Dlaczego Language Box? Czemu taka nazwa?

Od kiedy kursy dziecięce?

Od kiedy prywatnie sama jestem mamą - zafascynowała mnie metodyka nauczania dzieci. Chciałam zgłębić jakie procesy zachodzą w głowach maluszków oraz w jaki sposób mogę je wspierać by pomóc dzieciom w rozwoju językowym.

To okazało się strzałem w dziesiątkę gdyż wśród dzieci czuję się jak ryba w wodzie oraz czerpię ogromną przyjemność z tego, że mogę rozwijać językowo Wasze pociechy.

Po kilku latach fascynującej pracy nad opanowaniem warsztatu metodycznego w grupach dziecięcych i przedszkolnych mogę z dumą ogłosić iż nasza szkoła językowa stała się Akredytowanym Centrum Metody Teddy Eddie. Jesteśmy częścią jednej z największych firm edukacyjnych w sektorze dziecięcym w Polsce. Stale uczestniczymy w webinarach, szkoleniach i konferencjach dzięki którym realizujemy lekcje wedle najwyższych standardów nauczania. Metoda którą proponujemy Waszym dzieciom jest ambitna, skuteczna i przede wszystkim ciekawa i przyjemna dla przedszkolaków, które z uśmiechem przychodzą na nasze zajęcia.

Czy nazwa wciąż jest aktualna?

Jak najbardziej!

Ciekawym zbiegiem okoliczności jest to, że prowadząc kursy dziecięce faktycznie wykorzystujemy pokaźne pudełka w których chowamy niezbędne akcesoria do gier i zabaw językowych. Najmłodsi kursanci, którzy nie potrafią jeszcze czytać i pisać uczą się języka przez obrazki, przedmioty i zabawę. Wszystko co jest nam potrzebne chowamy do pudełka, które jedzie z nami na zajęcia. Właśnie wyposażeni w takie pudełka wypełnione przyborami i zabawkami dowozimy zajęcia z języka angielskiego do przedszkoli na terenie Gdańska. W tym wypadku nazwa Language Box nabiera dosłownego znaczenia gdyż faktycznie do dzieci przyjeżdża box pełen akcesoriów do nauki angielskiego.

Jak teraz wygląda nasza szkoła?

W naszym zespole pracuje 18 nauczycieli języków obcych w tym 15 anglistek i  3 germanistyki. Naszą główna siedziba wciąż mieści się w dzielnicy Piecki-Migowo – tym razem w budynku Biedronki na ul.Piekarniczej 24.

W tym miejscu prowadzimy kursy dla przedszkolaków, dzieci i młodzieży w wieku szkolnym oraz dorosłych. Do dyspozycji mamy 5 przestronnych sal lekcyjnych – w tym jedną dziecięcą, z dużą przestrzenią dywanową, która idealnie sprawdza się w grach i zabawach ruchowych w najmłodszych grupach.

Wciąż specjalizujemy się w nauce dwóch języków – angielskiego i niemieckiego. Od poniedziałku do piątku możecie spotkać nasze panie lektorki wyposażone w kolorowe boxy w  przedszkolach na terenie Gdańska. Wciąż kontynuujemy kursy firmowe i chętnie przyjedziemy do Waszego miejsca pracy by rozpocząć wspólną naukę. 

Dodatkowo prężnie rozwijamy sektor zajęć online dla dzieci i dorosłych.

Ponadto uwielbiamy organizować dodatkowe wydarzenia dla dzieci takie jak warsztaty tematyczne, urodziny językowe, półkolonie, Dzień Dziecka czy Mini Disco. 

Zapraszamy do wspólnej nauki

Zespół Language Box