Kurs konwersacyjny

Kurs Konwersacyjny

Angielski - kurs konwersacyjny dla osób dorosłych to jedne z ulubionych zajęć naszych kursantów. Spotkanie nastawione jest na zwiększanie zasobu słownictwa oraz pracę nad swobodą i płynnością wypowiedzi w języku angielskim.

Jak pracujemy na kursie konwersacyjnym

Lektorzy przygotowują starannie dobrane materiały, które są punktem wyjściowym do dalszej dyskusji. Często kursanci zapoznają się z fragmentami artykułów, oglądają prezentację lub wysłuchują podcastu związanego tematycznie z motywem przewodnim naszej rozmowy.

Dzięki pracy z takimi materiałami kursanci mają szansę rozwijać swoje słownictwo, ale również gromadzą argumenty, które potem pomagają im zabrać głos w dyskusji.

Wiemy, że nie każdy czuje się komfortowo gdy ma zabrać głos i zaprezentować swoje zdanie na forum - dlatego nasi lektorzy prowadzący konwersacje nieustannie szkolą się z metod pracy, które dadzą kursantom szansę żeby maksymalnie wykorzystać zajęcia na mówienie w języku angielskim. Uczestnicy mogą wcielać się w rolę kogoś innego lub przechodzić między stacjami tematycznymi - ważne jest żeby jak najwięcej mówić i jednocześnie zadbać o poprawność językową.

Jakie tematy omawiamy?

Zakres tematyczny jest bardzo szeroki. Inspiracją są dla nas bieżące wydarzenia ze świata, nowinki technologiczne, ale również literatura, seriale, wydarzenia kulturalne czy podróże i trendy lifestylowe. Zazwyczaj gdy dobrze poznamy naszych kursantów staramy się dobrać tematy tak by były dla nich maksymalnie interesujące - bo zadowolony i zainteresowany kursant z łatwością robi postępy.

Dlaczego warto zapisać się na kurs konwersacyjny?